Çarşamba , 17 Mart 2021
Öğrenciler Kredi ya da Kredi Kartı Alabilir Mi?

Öğrenciler Kredi ya da Kredi Kartı Alabilir Mi?

Öğrenciler kredi ya da alabilir mi? Özellikle de ailesinden uzak yaşayan üniversite öğrencilerinin cevabını merak ettiği bir soru bu. Öğrencilerin kredi ya da kredi kartı alıp alamayacağına ilişkin detayları sizin için derledik.

Öğrenciler kredi alabilir mi?

Bankalar öğrenciye kredi verir mi diye merak ediyorsanız evet verir ancak bazı şartları taşıyor olmanız durumunda. Kredi alabilmek için gereken üç temel şarttan biri kişinin belgelenebilir gelire sahip olması bir diğeri ise kişinin en az üç aylık sigortası olmasıdır. Üçüncü şart ise kredi notunun kredi almaya elverişli olması. Öğrenciyseniz fakat çalışıyorsanız yani belgelenebilir geliriniz varsa  ve çalıştığınız kurum tarafından size sigorta yapıldıysa kredi çekmeniz mümkün.

Eğer çalışmıyorsanız yine de kredi çekmenin bir yolu var. Eğer 18 yaşından büyükseniz ve üstünüze kayıtlı bir gayrimenkul varsa ipotekli kredi seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Herhangi bir gayrimenkulden adınıza kira geliri varsa bu geliri belgeleyerek de ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Kredi Kartı Başvurusu

Öğrenciler kredi kartı alabilir mi?

Öğrencilerin kredi kartı alması kredi almasından daha kolay. Kredi için 18 yaşını doldurmuş olma, belgelenebilir gelir, en az üç aylık sigorta gibi şartlar aranırken kredi kartında bu durumlar söz konusu değil. Pek çok bankanın gençler için hazırladığı ve 18 yaşından önce de kullanılabilen kredi kartı ürünleri mevcut. Standart bir kredi kartına göre bazen kapsamları daha dar olsa da kredi kartı kullanmak isteyen gençlerin ihtiyaçlarını karşılayacak olanak ve fırsatlara sahip bu kredi kartları.

Bankaların gençlere yönelik sunmuş olduğu kredi kartları ile 18 yaşını doldurmamış olsanız dahi kredi kartı sahibi olabilir ve kredi kartı olanaklarından faydalanabilirsiniz.

En avantajlı kredi kartı seçeneğini bulmak için Hangikredi.com Kredi Kartı sayfasından kredi kartı sorgulaması yapabilirsiniz.

Benzer Makale  Kredi Kartı ile MTV Ödeme ve Kampanyalar

Öğrenci Kredi Kartlarını İnceleyin

İlginizi Çekebilir

Kredi Kartı Borcumu Nasıl Kapatabilirim?

Kredi Kartı Borcumu Nasıl Kapatabilirim?

Kredi kartı borcu olanlar da borçlarını kapattıktan sonra kredi kartı kullanmaya devam ediyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir