Çarşamba , 17 Mart 2021
Kredi Kartı ile MTV Ödeme ve Kampanyalar

Kredi Kartı ile MTV Ödeme ve Kampanyalar

Kredi kartları hayatımızın her alanına girmiş durumda. Yalnızca günlük harcamalarımızı değil, birçok farklı ödemeyi de kredi kartlarıyla yapmak artık mümkün. Hatta devlete ödememiz gereken vergileri bile kredi kartlarıyla ödeyebiliyoruz.  Bunlardan biri de Motorlu Taşıtlar Vergisi.

Motorlu Taşıtlar Vergisi ödeme için  ilk taksitin son ödeme tarihi 31 Ocak 2019 ikinci taksitin son ödeme tarihi 31 Temmuz 2019 olarak belirlendi. MTV ödeme işlemlerini tahsilat yapabilme yetkisi olan vergi daireleri ile birlikte bankalar ve MTV ödeme kanallarından da yapabilirsiniz.

MTV Nasıl Sorgulanır?

MTV sorgulaması yapmak için Hangikredi.com Motorlu Taşıtlar Vergisi sayfasından destek alabilirsiniz. Sorgulama aracında yer alan alanları aracınızın özelliklerine uygun şekilde doldurarak sorgulama işlemini hızla gerçekleştirebilirsiniz.

2019 MTV ödeme kampanyaları ile vergi ödemelerinizi yaparken bankaların sunduğu pek çok avantajdan da faydalanabilirsiniz. İşte o kampanyalar arasında öne çıkanlar…

ile MTV Nasıl Ödenir?

Kredi kartı ile MTV ödeme işlemleri son derece hızlı bir biçimde yapılabiliyor. E-devlet üzerinden ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz. PTT üzerinden son derece hızlı biçimde ödeyebileceğiniz MTV, sizi nakit para ile ödeme zorluğundan kurtarıyor.

Akbank MTV Kampanyası

10-31 Ocak 2019 tarihleri arasında kampanyaya kayıt olduktan sonra Neo kredi kartınız ile gib.gov.tr’den yaptığınız ilk 200 TL ve üzeri MTV ödemeniz için 20 TL chip-para hediye edilecektir.

Şekerbank Bonus MTV Kampanyası

Şekerbank Bonus kartı ile yapacağınız Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemesinde 2 taksit fırsatından faydalanabilirsiniz.

Benzer Makale  Kredi Kartı ve Banka Kartı Kullanmanın Yaş Sınırı Var Mıdır?

Garanti MTV Ödeme

Garanti MTV ödemesini 2 taksit fırsatıyla yapabilirsiniz.

İş Bankası MTV Kampanyası

İş Bankası Maximum kart Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemesi kampanyası kapsamında 300 TL üzerindeki MTV ödemeleriniz için 2 taksit fırsatından yararlanabilirsiniz.

Diğer MTV kampanyaları

  • ING kredi kartları ile MTV ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • MTV ödemenizi CEPTETEB üzerinden gerçekleştirerek 3 taksit olanağından yararlanabilirsiniz.
  • Yapı Kredi kartlarınızla Motorlu Taşıtlar Verginizi ödeyebilirsiniz.

Kredi Kartı İle Trafik Cezası Ödeme

Kredi kartı ile yapabileceğiniz ödemeler arasında trafik cezası ödemeleri de var. Almış olduğunuz trafik cezasını kredi kartınızla kolayca ödeyebilirsiniz. Trafik cezanız olup olmadığını E-devlet’ten sorgulayabilirsiniz. Kredi kartı ile trafik cezası ödeme işlemi için bankanızdan destek alabilirsiniz.

Kredi Kartı İle Fatura Ödeme

Kredi kartları hayatımızın her alanında bize birçok kolaylık sağlıyor. Bu kolaylıklardan bir tanesi de faturalarımızı ödeyebilmek. Üstelik otomatik ödeme talimatı veren müşterilerden yıllık kart aidatı almayan bankalar da mevcut.

Faturalarınızı kredi kartı ile ödemek size borçlarınızı tek bir kanaldan ödeme kolaylığı sağlar. Kredi kartınızla elektrik, doğal gaz, su, telefon, internet gibi faturaları ödeyebilirsiniz.  Kredi kartından fatura öderken komisyon alınır mı? Eğer otomatik ödeme talimatı verildiyse alınmaz. Otomatik ödeme talimatı verilmediyse en fazla %2.5 oranında bir komisyon söz konusu olabilir ancak bu durum bankadan bankaya değişiklik gösterir. Kredi kartı ile fatura ödeme, kredi notunuzu da arttıran önemli bir unsur olarak karşımıza çıkar.

Kredi Kartı İle Sigorta Primi Ödeme

Kredi kartı ile SGK ödeme işlemleri de hayatımızı kolaylaştıran işlemler arasında.  Kredi kartı ile  sigorta primi ödeme işlemlerini, isterseniz E-devlet üzerinden isterseniz de bankanızın internet bankacılığı uygulaması üzerinden yapabilirsiniz. Ödeme yaparken SGK işveren sicil numaranızı mutlaka bilmeniz gerektiğinin altını çizmemiz gerekiyor.

Benzer Makale  Kredi Kartı Borcu Ödenmezse Ne Olur?

İlginizi Çekebilir

Kredi Kartı Borcumu Nasıl Kapatabilirim?

Kredi Kartı Borcumu Nasıl Kapatabilirim?

Kredi kartı borcu olanlar da borçlarını kapattıktan sonra kredi kartı kullanmaya devam ediyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir